2012 Stanley Invitational **

Results by: FORD TIMING

www.fordtiming.com

05/24/2012 - 05/24/2012

Meet Results


Ev# 45 GIRLS 6th Grade 4x100m R Ev# 46 BOYS 6th Grade 4x100m Re Ev# 47 GIRLS 6th Grade 400m Das Ev# 48 BOYS 6th Grade 400m Dash
Ev# 49 GIRLS 6th Grade 800m Run Ev# 50 BOYS 6th Grade 800m Run Ev# 51 GIRLS 6th Grade 100m Das Ev# 52 BOYS 6th Grade 100m Dash
Ev# 53 GIRLS 6th Grade 1600m Ru Ev# 54 BOYS 6th Grade 1600m Run Ev# 55 GIRLS 6th Grade 200m Das Ev# 56 BOYS 6th Grade 200m Dash
Ev# 57 GIRLS 6th Grade 4x400m R Ev# 58 BOYS 6th Grade 4x400m Re Ev# 59 GIRLS 6th Grade High Jum Ev# 60 BOYS 6th Grade High Jump
Ev# 61 GIRLS 6th Grade Triple J Ev# 62 BOYS 6th Grade Triple Ju Ev# 63 GIRLS 6th Grade Long Jum Ev# 64 BOYS 6th Grade Long Jump
Ev# 65 GIRLS 6th Grade Shot Put Ev# 66 BOYS 6th Grade Shot Put

[Top of Page]  [Event List]


Event 45 GIRLS 6th Grade 4x100m Relay


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   ALBANY MIDDLE SCHOOL A                    AMS                                     59.51
     2   MARTINEZ JHS A                            MJHS                                  1:00.32
     3   STANLEY A                                 STAN                                  1:00.62
     4   PROSPECT SIERRA A                         PROS                                  1:01.05
     5   MARTIN LUTHER KING A                      MLK                                   1:02.94
     6   ALBANY MIDDLE SCHOOL B                    AMS                                   1:03.40
     7   MARTINEZ JHS B                            MJHS                                  1:04.75
         BENICIA MS A                              BEN                                        DQ

[Top of Page]  [Event List]


Event 46 BOYS 6th Grade 4x100m Relay


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   ORINDA INTERMEDIATE A                     ORIN                                    57.40
     2   ALBANY MIDDLE SCHOOL A                    AMS                                     57.72
     3   ALBANY MIDDLE SCHOOL B                    AMS                                     59.74
     4   BENICIA MS A                              BEN                                   1:00.56
     5   PROSPECT SIERRA A                         PROS                                  1:00.62
     6   MARTINEZ JHS A                            MJHS                                  1:01.50
     7   MARTIN LUTHER KING A                      MLK                                   1:04.70

[Top of Page]  [Event List]


Event 47 GIRLS 6th Grade 400m Dash


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   JORDYN BRYANT            6                BEN                                   1:08.30
     2   NAIYA ROUGEAU            6                MJHS                                  1:11.01
     3   RACHEL GRAY              6                MJHS                                  1:11.48
     4   ISABELLA DUONG           6                AMS                                   1:12.69
     5   KAITLIN DEVRIES          6                SEV                                   1:13.86
     6   KORA BURNS               6                MLK                                   1:15.55
     7   KYLA DULLUM              6                AMS                                   1:16.85
     8   MAGGIE CURLESS           6                STAN                                  1:17.42
     9   ANNA PALMER              6                MJHS                                  1:17.66
     10  TARA OTHMAN              6                BEN                                   1:17.67
     11  OLENA GOMEZ              6                MLK                                   1:18.22
     12  JULIA RICHARDSON-CASTANDA6                BEN                                   1:19.93
     13  EMILY RASMUSSEN          6                STAN                                  1:22.86

[Top of Page]  [Event List]


Event 48 BOYS 6th Grade 400m Dash


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   JOHN MADER               6                ORIN                                  1:04.85
     2   RYAN DUONG               6                AMS                                   1:05.91
     3   JACK BALESTRIERI         6                MJHS                                  1:08.43
     4   AIDAN MCBRIDE            6                ORIN                                  1:09.52
     5   EMMET HOLTON             6                PROS                                  1:10.33
     6   OTIS SCOTT               6                MLK                                   1:12.72
     7   GUS BROWN                6                AMS                                   1:12.91
     8   SAM WHITE                6                PIED                                  1:13.00
     9   SETH CALDERON            6                MLK                                   1:15.13
     10  CHRISTIAN BRAGAIS        6                AMS                                   1:16.11
     11  MARSHALL DOTY            6                PROS                                  1:16.80
     12  TAYLON WARD              6                LONG                                  1:19.50
     13  JUSTIN GOMEZ             6                BEN                                   1:21.56
     14  MICHAEL RIEDER           6                BEN                                   1:23.06
     15  JESSE BALTER             6                BEN                                   1:24.08

[Top of Page]  [Event List]


Event 49 GIRLS 6th Grade 800m Run


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   ARIANNA GRAGG            6                STAN                                  2:34.28
     2   MARISSA D'ATRI           6                MJHS                                  2:36.99
     3   JACKIE MCINTOSH          6                BEN                                   2:37.31
     4   ELSA WINSLOW             6                AMS                                   2:46.16
     5   CHARLOTTE GUILLORY       6                PROS                                  2:47.02
     6   ELLE MCDOUGALD           6                PROS                                  2:49.44
     7   MADDY DOYLE              6                AMS                                   2:52.65
     8   ELLA BASALDUA            6                STAN                                  2:56.72
     9   FRANCESCA COMACHIO       6                MLK                                   2:57.75
     10  KALISTA RUSSELL          6                STAN                                  2:58.61
     11  CECE GARAFILI                             PIED                                  3:03.22
     12  CHLOE BONINI             6                BEN                                   3:12.77
     13  MIA TALKOVSKY            6                PROS                                  3:15.11
     14  MAYTAL BACH              6                MLK                                   3:17.88
     15  MARY BOOTH               6                MLK                                   3:18.12
     16  MADDIE BEYER             6                BEN                                   3:36.68

[Top of Page]  [Event List]


Event 50 BOYS 6th Grade 800m Run


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   MITCHELL BLOEMKER        6                PIED                                  2:37.00
     2   CHASE CALLISTER          6                ORIN                                  2:42.73
     3   IAN DALY                 6                AMS                                   2:42.87
     4   KYLE NICHOLS             6                BEN                                   2:43.64
     5   SAM TAYLOR               6                AMS                                   2:45.06
     6   MARCOS CURIEL            6                AMS                                   2:48.34
     7   HAHN-SMITH ELIJAH        6                BEN                                   2:49.46

[Top of Page]  [Event List]


Event 51 GIRLS 6th Grade 100m Dash


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   MICHELLE LO              6                STAN                                    14.41
     2   JACKIE MCINTOSH          6                BEN                                     14.88
     3   GIA NEALY                6                AMS                                     14.88
     4   NAIYA ROUGEAU            6                MJHS                                    14.90
     5   BRYN KOZELKA             6                AMS                                     14.92
     6   ISABELLE KREMER          6                AMS                                     15.02
     7   LAONA HALL               6                BEN                                     15.14
     8   ALEIJA LEWIS             6                MJHS                                    15.48
     9   JULIA RICHARDSON-CASTANDA6                BEN                                     15.58
     10  NICOLE SMITH             6                LONG                                    15.59
     11  MAGGIE CURLESS           6                STAN                                    15.76
     12  JACQUELINE HOLLANDER     6                PIED                                    15.78
     13  KAITLIN DEVRIES          6                SEV                                     15.84
     14  CHEYENNE LIPPE           6                PROS                                    15.97
     15  MARIANNA FLORINE         6                STAN                                    16.00
     16  MABEL SMITH              6                MLK                                     16.12

[Top of Page]  [Event List]


Event 52 BOYS 6th Grade 100m Dash


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   SHARIF AHMAD             6                WILL                                    13.51
     2   AARON JEFFERIES          6                PIED                                    14.24
     3   KYLE VON TONDER          6                MJHS                                    14.30
     4   IAN LIVINGSTON           6                ORIN                                    14.47
     5   JOSHUA RECODER           6                MJHS                                    14.55
     6   JEREMY ABRAHAM           6                MJHS                                    14.55
     7   CHRISTIAN BRAGAIS        6                AMS                                     14.75
     8   RYAN DUONG               6                AMS                                     15.17
     9   JACOB KAMM               6                BEN                                     15.18
     10  HOWARD CARMICHAEL        6                LONG                                    15.32
     11  ANDREW LOGAN             6                ORIN                                    15.44
     12  SAM WHITE                6                PIED                                    15.45
     13  PHOENIX MCGEE            6                BEN                                     15.50
     14  JORDAN SAMUELS           6                PROS                                    16.01
     15  SERIGNE DIAW             6                BEN                                     16.13
     16  ZACK D'ESPOSITO          6                PROS                                    16.26
     17  STEFEN PEGELS            6                STAN                                    16.98
     18  FIONN MCGINLEY           6                MLK                                     17.36
     19  ALESSANDRO PROSPATO      6                PROS                                    17.63

[Top of Page]  [Event List]


Event 53 GIRLS 6th Grade 1600m Run


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   MARISSA D'ATRI           6                MJHS                                  5:59.27
     2   RILEY HARMON             6                AMS                                   6:06.87
     3   RACHEL GRAY              6                MJHS                                  6:07.83
     4   SAVANNAH HILTON          6                STAN                                  6:34.02
     5   LAUREN MACMANES          6                AMS                                   6:35.64
     6   DELANEY WHITAKER         6                MLK                                   6:36.31
     7   ESME GOLDSTEIN           6                MLK                                   6:47.66
     8   TARA OTHMAN              6                BEN                                   6:52.62

[Top of Page]  [Event List]


Event 54 BOYS 6th Grade 1600m Run


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   JOHN MADER               6                ORIN                                  5:45.02
     2   JOHN MENG                6                AMS                                   5:45.24
     3   PAUL JOSEPH              6                MLK                                   5:51.20
     4   KYLE NICHOLS             6                BEN                                   5:52.36
     5   HAHN-SMITH ELIJAH        6                BEN                                   6:22.39
     6   KRISNA SUPATRA           6                MLK                                   6:43.83

[Top of Page]  [Event List]


Event 55 GIRLS 6th Grade 200m Dash


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   ARIANNA GRAGG            6                STAN                                    29.15
     2   JORDYN BRYANT            6                BEN                                     29.67
     3   BRYN KOZELKA             6                AMS                                     30.35
     4   ANNA PALMER              6                MJHS                                    30.54
     5   ISABELLE KREMER          6                AMS                                     31.56
     6   MICHELLE LO              6                STAN                                    32.11
     7   KORA BURNS               6                MLK                                     32.48
     8   JORDAN LANE              6                BEN                                     32.61
     9   ALEIJA LEWIS             6                MJHS                                    33.28
     10  AYU LARASSANTI           6                AMS                                     33.31
     10  ISABELLA CHAO            6                STAN                                    33.31
     12  LAONA HALL               6                BEN                                     33.69
     13  NICOLE SMITH             6                LONG                                    34.43
     14  MIA TALKOVSKY            6                PROS                                    38.26
     15  KAELA GETZ               6                MLK                                     41.74

[Top of Page]  [Event List]


Event 56 BOYS 6th Grade 200m Dash


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   KYLE VON TONDER          6                MJHS                                    28.98
     2   JOSHUA RECODER           6                MJHS                                    29.61
     3   SHARIF AHMAD             6                WILL                                    29.61
     4   ATTICUS MCWHORTER        6                AMS                                     30.63
     5   LIAM BISHOP              6                AMS                                     30.81
     6   HOWARD CARMICHAEL        6                LONG                                    31.41
     7   GUS BROWN                6                AMS                                     31.59
     8   ANDREW LOGAN             6                ORIN                                    32.23
     9   TRISTAN FERRER           6                MJHS                                    32.73
     10  JACOB KAMM               6                BEN                                     32.75
     11  ZACK D'ESPOSITO          6                PROS                                    32.93
     12  JUSTIN GOMEZ             6                BEN                                     33.34
     13  TAYLON WARD              6                LONG                                    33.73
     14  SERIGNE DIAW             6                BEN                                     33.99
     15  STEFEN PEGELS            6                STAN                                    35.13

[Top of Page]  [Event List]


Event 57 GIRLS 6th Grade 4x400m Relay


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   STANLEY A                                 STAN                                  4:57.12
     2   PROSPECT SIERRA A                         PROS                                  4:59.63
     3   MARTIN LUTHER KING A                      MLK                                   5:03.06
     4   ALBANY MIDDLE SCHOOL B                    AMS                                   5:08.27
     5   BENICIA MS A                              BEN                                   5:10.23
     6   ALBANY MIDDLE SCHOOL A                    AMS                                   5:14.93

[Top of Page]  [Event List]


Event 58 BOYS 6th Grade 4x400m Relay


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   MARTINEZ JHS A                            MJHS                                  4:47.15
     2   ORINDA INTERMEDIATE A                     ORIN                                  4:49.82
     3   ALBANY MIDDLE SCHOOL A                    AMS                                   5:02.45
     4   PROSPECT SIERRA A                         PROS                                  5:04.99
     5   ALBANY MIDDLE SCHOOL B                    AMS                                   5:07.48
     6   MARTIN LUTHER KING A                      MLK                                   5:32.75
     7   BENICIA MS A                              BEN                                   5:50.73

[Top of Page]  [Event List]


Event 59 GIRLS 6th Grade High Jump


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   KATY THOMASON            6                MLK                                  4'00.00"
     2   KYLA DULLUM              6                AMS                                  4'00.00"
     3   MICHELLE LO              6                STAN                                 3'10.00"
     4   CHLOE BONINI             6                BEN                                  3'10.00"
     5   GABBY CHASE              6                MJHS                                 3'08.00"
     5   CAMRYN MOSS              6                BEN                                  3'08.00"
     5   ELSA WINSLOW             6                AMS                                  3'10.00"
     8   RAWAN ELMOUZAYEN         6                AMS                                  3'06.00"
     8   MARIANNA FLORINE         6                STAN                                 3'06.00"

[Top of Page]  [Event List]


Event 60 BOYS 6th Grade High Jump


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   IAN LIVINGSTON           6                ORIN                                 4'02.00"
     2   JACOB KAMM               6                BEN                                  4'02.00"
     3   ATTICUS MCWHORTER        6                AMS                                  4'01.00"
     4   ANDREW LOGAN             6                ORIN                                 3'10.00"
     5   IAN DALY                 6                AMS                                  3'10.00"
     5   MARCOS CURIEL            6                AMS                                  3'10.00"
     5   JEREMY ABRAHAM           6                MJHS                                 3'10.00"
     8   SEAN SAUER               6                BEN                                  3'08.00"

[Top of Page]  [Event List]


Event 61 GIRLS 6th Grade Triple Jump


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   CHARLOTTE GUILLORY       6                PROS                                27'08.00"
     2   ISABELLE KREMER          6                AMS                                 26'08.00"
     3   ELLE MCDOUGALD           6                PROS                                25'11.00"
     4   JENNA COFFMAN            6                MJHS                                25'03.00"
     5   AYU LARASSANTI           6                AMS                                 24'00.50"
     6   CHEYENNE LIPPE           6                PROS                                23'09.50"
     7   RACHEL GRAY              6                MJHS                                23'09.00"
     7   GABBY CHASE              6                MJHS                                23'09.00"
     9   MADDIE BEYER             6                BEN                                 23'03.00"
     10  TARA OTHMAN              6                BEN                                 22'09.00"
     11  JASMINE ROPER            6                BEN                                 22'01.00"
     12  RILEY HARMON             6                AMS                                 21'08.50"
     13  MAYTAL BACH              6                MLK                                 21'00.50"
     14  MARY BOOTH               6                MLK                                 17'10.00"

[Top of Page]  [Event List]


Event 62 BOYS 6th Grade Triple Jump


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   JACK BALESTRIERI         6                MJHS                                28'08.00"
     2   KYLE VON TONDER          6                MJHS                                28'05.00"
     3   AIDAN MCBRIDE            6                ORIN                                27'01.50"
     4   TRISTAN FERRER           6                MJHS                                26'09.00"
     5   PHOENIX MCGEE            6                BEN                                 26'08.00"
     6   JOHN MENG                6                AMS                                 26'00.00"
     6   ZACK D'ESPOSITO          6                PROS                                26'00.00"
     8   HAHN-SMITH ELIJAH        6                BEN                                 24'09.50"
     9   IAN DALY                 6                AMS                                 23'00.00"
     10  SERIGNE DIAW             6                BEN                                 22'03.50"
     11  JORDAN SAMUELS           6                PROS                                16'09.00"
         ALESSANDRO PROSPATO      6                PROS                                       NM

[Top of Page]  [Event List]


Event 63 GIRLS 6th Grade Long Jump


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   JACKIE MCINTOSH          6                BEN                                 14'04.00"
     2   ARIANNA GRAGG            6                STAN                                14'00.00"
     3   JENNA COFFMAN            6                MJHS                                13'00.00"
     3   JACQUELINE HOLLANDER     6                PIED                                13'00.00"
     5   BRYN KOZELKA             6                AMS                                 12'08.00"
     6   CHARLOTTE GUILLORY       6                PROS                                12'02.00"
     7   ELLE MCDOUGALD           6                PROS                                12'00.00"
     7   ISABELLA DUONG           6                AMS                                 12'00.00"
     9   MABEL SMITH              6                MLK                                 11'03.00"
     10  VICTORIA TROVAO          6                BEN                                 11'01.00"
     10  MARISSA D'ATRI           6                MJHS                                11'01.00"
     12  CHEYENNE LIPPE           6                PROS                                10'11.00"
     13  MEGHAN BARRETT           6                BEN                                 10'05.00"
     14  KALISTA RUSSELL          6                STAN                                10'03.00"
     15  KAITLIN DEVRIES          6                SEV                                 10'00.00"
     16  NICOLE SMITH             6                LONG                                 6'00.00"

[Top of Page]  [Event List]


Event 64 BOYS 6th Grade Long Jump


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   AARON JEFFERIES          6                PIED                                14'00.00"
     2   EMMET HOLTON             6                PROS                                13'08.00"
     3   JOSHUA RECODER           6                MJHS                                13'03.00"
     3   JACK BALESTRIERI         6                MJHS                                13'03.00"
     5   AIDAN MCBRIDE            6                ORIN                                13'02.00"
     6   SHARIF AHMAD             6                WILL                                13'00.00"
     6   SEAN SAUER               6                BEN                                 13'00.00"
     6   TRISTAN FERRER           6                MJHS                                13'00.00"
     9   MARCOS CURIEL            6                AMS                                 12'07.00"
     10  IAN LIVINGSTON           6                ORIN                                11'11.00"
     11  KRISNA SUPATRA           6                MLK                                 11'04.00"
     12  STEFEN PEGELS            6                STAN                                11'00.00"
     12  JORDAN SAMUELS           6                PROS                                11'00.00"
     12  PAUL JOSEPH              6                MLK                                 11'00.00"
     15  JESSE BALTER             6                BEN                                 10'08.00"
     16  MICHAEL RIEDER           6                BEN                                 10'03.00"
     17  MARSHALL DOTY            6                PROS                                 8'10.00"

[Top of Page]  [Event List]


Event 65 GIRLS 6th Grade Shot Put


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   JORDYN BRYANT            6                BEN                                 35'10.00"
     2   HALEY WARD               6                MJHS                                27'10.00"
     3   EMILY RASMUSSEN          6                STAN                                27'04.00"
     4   JOY FUKUSHIMA            6                BEN                                 24'00.00"
     5   ALEIJA LEWIS             6                MJHS                                23'05.00"
     6   MEGHAN BARRETT           6                BEN                                 19'05.00"
     7   RAWAN ELMOUZAYEN         6                AMS                                 17'02.00"
     8   MADDY DOYLE              6                AMS                                 12'05.00"
     9   KATY THOMASON            6                MLK                                 12'04.00"

[Top of Page]  [Event List]


Event 66 BOYS 6th Grade Shot Put


              NAME                                   TEAM                                 MARK    
 
     1   RYAN DUONG               6                AMS                                 33'01.00"
     2   CHRISTIAN BRAGAIS        6                AMS                                 32'02.00"
     3   JEREMY ABRAHAM           6                MJHS                                31'02.00"
     4   SAM TAYLOR               6                AMS                                 29'05.00"
     5   AARON JEFFERIES          6                PIED                                28'01.00"
     6   JUSTIN GOMEZ             6                BEN                                 27'03.00"
     7   EMMET HOLTON             6                PROS                                25'04.00"
     8   KYLE NICHOLS             6                BEN                                 22'09.00"
     9   JOSE CHAVEZ              6                BEN                                 21'09.00"
     10  MARSHALL DOTY            6                PROS                                21'00.00"
     11  ALESSANDRO PROSPATO      6                PROS                                19'10.00"
     12  FIONN MCGINLEY           6                MLK                                 19'01.00"
     13  AVI SINGER               6                MLK                                 17'01.00"

[Top of Page] [Event List]